web tasarım yapan firma

Türkiye'nin En İyi Web Tasarım ve Yazılım Ajansı!

SEO & SEM ( Arama Motoru Optimizasyonu )

SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriterdir.

SEO; Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.
Firmanız için arama motoro çalışmasını yapıyoru. İnternet sitenizi daha fazla kişiye ulaştırarak yeni kişilerin tıklamasını sağlıyoruz.
Eğer sizde SEO ile googlede üst sıralarda yerinizi almak ve internet sitenizi daha fazla kişiye ulaştırmak istiyorsanız hemen bize ulaşın çözüm ortağınız olalım.

SEO Nedir?

Seo Açıklama; SEO (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.
Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir.
SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO & SEM (Arama Motoru Optimizasyonu) Hizmeti

SEO; hazırlanan web sitesinin arama motorlarında (en popüler Google) üst sıralarda yer alma hizmetidir. Aslında bu hizmeti insanlar farklı şekillerde nitelendirmektedir. SEOile SEM (Reklam vermek) kavramları arasında fark büyüktür. Organik olarak aramalarda çıkmak istiyorsanız ve her ay yüksek tutarlarda ücret ödemek istemiyorsanız o halde sitenize arama motoru optimizasyonu yaptırarak sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Doğal SEO Nasıl Yapılır ?

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google'ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.
Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.
Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO'ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.
Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

SEO’nun Önemi Nedir?

SEO nedir ve önemi nedir bilmeniz gerekmekte. Web sitenize ziyaretçiler çekmekten daha önemli hiçbir şey yoktur. Sıfır ziyaretçi olan iyi bir web sitesinin değeri sıfırdır.
Şanslısınız ki trafiğinizi yönetmek için yapabileceğiniz bir şey var.

SEO İle Kaliteli Trafik Mümkün Mü?

İşletmeniz için ziyaretçilerinizi alıcılara dönüşmesi ne kadar fazla olursa trafik kaliteniz de o kadar iyidir. O zaman kalitenizi yükseltmenin vakti gelmiştir. Dönüşüm oranını web site trafiğinin kalitesini belirlemek için kullanabilirsiniz. Bu, işletmenizin türüne ve hedeflerinize bağlı olsa da, %5’lik dönüşüm oranı iyi bir orandır. İyi trafik ayrıca web sitenizin ziyaretçilerininin sunduğunuz ürünleri aramalarıdır. Eğer bir ayakkabı satıyorsanız meyve satın almak isteyenlerden trafik gelmemelidir.

SEO İle Trafik Miktarını Bulma

Trafik kalitesinin önemli olduğu doğrudur. Ancak trafik miktarınız da en az onun kadar önemlidir. Trafiğinizi ziyaretçi sayılarından ölçebilirsiniz. Ancak izlemeniz gereken daha fazla şey vardır: ziyaretçiler, sayfa görüntülemeleri ve ziyaret süresi. Bun elementleri elle hesaplamanıza gerek yoktur. Google Analytics veya StatCounter gibi web site trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak araçlar mevcuttur. web sitenizi yaptığımızda ücretsiz bütün google araçlarını size kuruyoruz böylece sizde takip etmiş olacaksınız.

SEO Çalışması Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

Arama motoru optimizasyonu çalışması şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda planlanarak markanıza özel kurgulanır. Web siteniz için analiz edilerek çıkarılan anahtar kelime hedeflemesinde başarı gösterilmesinin sonucunda aşağıdaki gibi sonuçlar elde edilir.;
- Organik trafiğinize,
- Dönüşüm oranınıza,
- Marka bilinirliğinize,
- Kullanıcılarla etkileşime girmenize katkı sağlar.

Fair Medya SEO Süreci Nasıl İlerler

Müşterilerimizle düzenlediğimiz ilk toplantıda Fair Medya ekibi olarak markalarına ve web sitelerine katacağımız değeri en açık şekilde açıklıyoruz. Web siteleri için detaylı teknik rapor çıkartırken aynı zamanda sektör ve rakipleri baz alarak detaylı anahtar kelime araştırması gerçekleştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Kurguladığımız SEO stratejilerinin gelişim ve sonuç aşamalarında web sitelerin genel trafiği, anahtar kelimelerin konumlarında ve marka bilinirliğindeki artışı analizlerimizle raporluyoruz.

SEO & İçerik Stratejisi

Detaylı ve açıklayıcı bilgilendirme için, Anahtar kelime analizimizde çıkarttığımız anahtar kelimeler ile beraber markanıza özel içerik stratejisi oluşturuyoruz. Detaylı analizde çıkarttığımız teknik sorunları gideriyoruz. Oluşturduğumuz SEO stratejisini uyguluyoruz.

SEO Dönüşüm Optimizasyonu

Kurumsal Web sitenizin kaliteli trafik almasının ötesinde sitede gerçekleştirilen eylemin artmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Trafikle doğru orantıda artan dönüşüm sağlamak için sürekli olarak testler yapmaktayız. Başarılı bulduğumuz sonuçları genele uygulamaktayız.

SEO'nun Gelir Getirisi

İnternet siteniz üzerinden daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız ve sitenizin daha fazla ziyaretçiye ulaşmasını istiyorsanız o halde SEO hizmetinden yararlanmanız gerekmektedir. Hemen bizden SEO Teklifi alın analizler yapıp size detaylı bilgileri aktaralım.